Як не опинитися біля розбитого корита?

Я – жінка. Хто, як не жінка краще розуміється на коханні?

Я – українка. Зі свого досвіду я спробую дати слушні поради щодо того, як треба кохати «по-українськи». Як не наступати на одні і ті ж граблі, як не допускатися прикрих помилок і не пропустити своє кохання.

Українські дівчата – найгарніші у світі. У цьому немає жодних сумнівів. Крім того, вони дуже сильні характером, трохи завзяті (ми – такі!), але чутливі, ніжні та палкі. Але чомусь краса зовсім не означає щастя. Знайти свою половинку, достойного чоловіка чи жінку на все життя, вже не кажучи про справжнє кохання, дуже непросто. Усі хочуть, щоб всередині щось “йойкнуло”.

Як у кожної людини, у мене є багато життєвих історій. Історії про нещасливе кохання, про розбитті серця, про помилки молодості тощо. Часом, знаходячись у стороні, ми можемо побачити проблеми чи помилки тих, хто є героями своєї історії.Радісні та сумні розповіді можна почути як від осіб жіночої статі, так і від чоловічої. Різні умови життя, різне виховання, оточуюче середовище відкладають відбиток на нашому світогляді. Формується своє бачення майбутнього, цінності, ідеали, стереотипи. Поступатися в чомусь чи, тим паче, змінюватися ради когось – ніяк не хочеться.

Усього і не перерахувати. Люди такі різні й складні – і при всьому тому розмаїтті так важко зустріти людину «під себе» чи «для себе», чи кому як.

Ти задаєш собі питання: чому мені не вдається знайти саме того/ту? Що зі мною не так? Чому, здається, довкола всі такі щасливі, знайшли своїх половинок, вже побудували сім’ї. У когось уже з’явилися діти і вони сіяють зсередини…але не ти. Чому ти не відчуваєш того щастя? Ти йдеш на побачення, а потім після місяця спілкування починаєш жити з людиною. Знайомишся з батьками. Але всередині пусто. Або наче людина хороша (ну, звичайно, з своїми «тараканами»!), наче розумна, цікава, але вона закрита для тебе, не пускає в свій світ або, як виявляється, вона зовсім не схожа на тебе. Чи не цікавиться тобою, твоїми переживаннями.

Так живуть більшість людей.

Десь глибоко в серці ми відчуваємо, що є якесь глибоке почуття непереборної сили під назвою «кохання». Десь віримо, але робимо помилки, вибираючи не тих людей і попусту ВИТРАЧАЄМО дорогоцінний час. А що ми робимо для того, щоб віднайти в себе те вміння кохати, щоб ЗАСЛУЖИТИ кохання, щоб отримати те, чого так сильно хочеш.

Не буду більше філософствувати, а перейду до конкретного прикладу, щоб показати, чого не треба робити, або навпаки.

Мій друг, скажімо, Антон закохався в дівчину, яка років на 8 від нього молодша. Йому було 26, а їй 18. Рудоволосий та веселий хлопчина із надлишком ваги і дуже незвичним почуттям гумору. Антон є добрий у душі, готовий відстоювати свої ідеали та переконання, а в 3 години ночі прийти на допомогу друзям (таке теж було!). Хоч і «дурбелик» та розбишака, але справжній друг. Часто він не дотримується слова і може ляпнути лишнє. Через свою гарячкуватість сказати якусь дурницю та ненавмисно образити хорошу людину. Тим не менше, він безмежно харизматичний.

Дуже часто Антон чинив недобрі жарти над тими, хто був не впевненим у собі і слабким характером. У студентські роки він глумився над іншими, як тільки міг. Такий собі веселун, як виявилось, просто прикривався маскою. Глибоко в душі він був невпевненим у собі, мав купу комплексів. Усупереч фізичним недолікам, він привертав увагу дівчат і навіть міг закохати своїм шармом будь-яку дівчину. Романтичний, чуттєвий, Антон умів нестандартно залицятися. З ним ніколи не нудно, а завжди непередбачено.

Попри таку різносторонність у характері, він створював образ безвідповідального, ненадійного хлопця, з яким не знаєш, чого чекати завтра. Такі відлякують дівчат.

Утім, повернемося до історії.

Після невдалих спроб завоювати серце красивої дівчини, нарешті він знаходить ту, яка звернула на нього увагу. Згодом він захоплюється нею, як завжди, ставить на п’єдестал, готовий все для неї зробити. Виникає відчуття пристрасті, закоханості. Хлопцеві захотілося про когось дбати, піклуватися. Через певний час він починає жити з дівчиною. Вже закоханий по вуха, пристрасний, він помічає холодок, який промайнув між ними. Непорозуміння, яке переростає в відчуження, неприязнь.

За його словами, Антон прожив із Настею щасливо 1,5 роки, а наступний рік пройшов у байдужості, непотрібності і ворожнечі. Більше року вона не підпускала його до себе (в них не було інтиму), фліртувала з іншими, а до нього ставилася, як до «таке собі». І він про це давно дізнався. Я задала кілька конкретних питань, які привели його в ступор:

 1. За що, на твою думку, ти покохав цю дівчину?
 2. Що вона тобі давала такого, що ти не розійшовся з нею відразу після того, як дізнався, що вона тебе ні в що не ставить і не вважає своїм хлопцем.
 3. Вона піклувалася про тебе, коли тобі було зле, коли ти хворів?
 4. Чи ти був з нею сам собою?
 5. Чи давала вона тобі ніжність, ласку і турботу, яку кожен чоловік хоче отримати від майбутньої жінки, як від матері?
 6. Чи цікавилася твоїми справами?
 7. Чи підтримувала тебе, намагалася розібратися з твоїми переживаннями, проблемами?
 8. Чи говорила тобі колись, що ти в неї найкращий, що в тебе все вдасться? Чи надавала тобі сили і віри в себе?

На всі ці питання він лише мовчав і не дав мені нормальної відповіді. А потім сказав: «Чесно кажучи, я і не знаю, за що її полюбив, за які якості».

Я продовжувала розбиратися в ситуації Антона і копала далі.

Я запитала, чому ти витратив на неї стільки свого часу, продовжував з нею жити, годувати її, влаштував її на роботу вже після останньої сварки і розставання. Вона ж тебе зневажала, вона тебе жаліла, вона тебе не хотіла. А потім я відразу знайшла відповідь на всі питання: він просто ДУЖЕ НЕВПЕВНЕНИЙ у собі.

Аякже, струнка, красива молода дівчина звернула на рудоволосого хлопця, якому ну не дуже щастило з дівчатами. І хоча він бачив, що перетворився на “тряпку” з цією дівчиною, але продовжував усе терпіти, бо думав, що його ніколи не полюбить красива дівчина, що він нічого не вартий і т.д.

Отож, перше, що я порадила відразу: ПОЛЮБИ СЕБЕ! ТОБІ ТРЕБА СЕБЕ ПОЛЮБИТИ І РОЗІБРАТИСЯ У ТОМУ, ЩО ТЕБЕ ТУРБУЄ. ЧЕРЕЗ ЩО ЦІ КОМПЛЕКСИ?!

Мої поради в цій ситуації:

 • З початком зустрічання із дівчиною чи хлопцем, починайте ГОВОРИТИ з нею (ним), про те, що для вас важливо, чого ви чекаєте, яку сім’ю плануєте створити, які обов’язки будуть у кожного, ЩО ВАМ ПОТРІБНО. Відповідно, маєте прагнути зробити щасливим (-ою) ту людину, з якою зустрічаєтесь.
 • Емоції емоціями, а думайте головою, дивіться на ситуацію тверезо. Якщо щось іде не так і ніхто не йде назустріч один одному і не виконує побажань іншого, то ні до чого хорошого ці стосунки не приведуть.
 • Якщо це не зустрічі «на одну ніч», а ви прагнете серйозних відносин, справжнього кохання, то треба над ними постійно працювати.
 • Лише роблячи компліменти і знаходячи прекрасні речі і риси характеру в іншій людині, ми отримуємо радісні і щасливі очі цієї людини. Ви вселяєте в нею віру – вона окриляється – окрилює вас. Вчіться любити через повагу, турботу, ніжність – тоді з часом прийде і пристрасть та закоханість. Створюйте пристрасть і шаленство самі. Робіть сюрпризи людині, якій ви небайдужі. Вчіться новому, розвивайтеся. Вчіться кохати.
 • Час від часу задавайте людині, з якою будуєте відносини конкретні питання (можна ті, які я написала вище) і вимагайте відповіді. Тоді вам буде зрозуміла ситуація, в які ви знаходитеся і куди ви рухаєтеся.
 • У відносинах також ставте собі ціль, куди ви йдете. Бо якщо не буде цілі, то це і відносинами не назвеш.

Не втрачайте свій час на тих людей, з якими вам не по дорозі. Інакше ОПИНИТЕСЯ БІЛЯ РОЗБИТОГО КОРИТА!

30 коментарів

Галина Маслак
Хто сказав, що українські дівчата найгарніші у світі? За якими критеріями це вимірювали? І як взагалі можна оцінити красу? Як каже знайома, це черговий прояв української манії пишання.
І що означає «заслужити кохання?» Якщо хтось тебе не кохає, то як би не поводився, яким би хорошим не був, як би не старався сподобатися, нічого не вийде. Мазохізм якийсь. Люблять же не за «що-небудь», а «незважаючи на».
Alinka Skrypynets
Галино, дуже дякую за Ваш відгук. Я спокійно сприймаю той факт, що хтось зі мною не погодиться в якихось речах, це нормально, у кожного своя думка. Почувши історію свого друга і обміркувавши її, мені просто заходілося поділитися своїми судженнями, суб'єктивними. Раптом, хтось зможе й для себе зробити правильні висновки. З приводу краси, я багато країн відвідала і побачила різних людей, на мою думку, у кожного народу своя краса, і я бачила красивих дівчат скрізь, де б не була. Українські дівчата — найгарніші в світі. Це загальновідомий факт. Про це вам скаже будь-який іноземець. Чому? Український народ дуже змішаний, через це — всі українки не схожі зовні одна на одну. Але об'єднує те, що більшість українських жінок дуже красиві. За якими критеріями я вимірювала? Та ні за якими. Критерії нам нав'язували з дитинства і далі продовжують. Кожен по-своєму сприймає красу, відчуває її. Але мірки краси сидять у кожного в голову, що б мені хто не доказував. Тому для кожного краса різна.
Галина Маслак
І все ж Ви суперечите самі собі. То краса для кожного різна, у кожного народу своя краса чи українки найгарніші в світі? І чи загальновідомий факт = стереотип? А як щодо чоловіків? Українські чоловіки теж найгарніші у світі?
А насправді мені дуже приємно, що я гарна лише тому, що я українка. Я стільки грошей витрачаю на всякі бальзамчики, косметику і плаття, а тепер буду просто показувати закордонний паспорт.
Галина Маслак
Між іншим, якщо іноземці говорять, що українські дівчата найгарніші у світі, навряд чи вони мають на меті об'єктивне відображення дійсності. У них, швидше за все, на це інші причини, — економічні.
Alinka Skrypynets
Тим не менш, всі ми більшою чи меншою мірою керуємося стереотипами. А щодо краси, то будь-яку красу треба підтримувати. Організму властиво старішати.
Діонісія Кернична
Я — жінка. І я не розуміюсь на коханні. Я знаю, як зробити так, щоб нам з моєю коханою людиною було добре. Але якщо хтось запитає поради щодо стосунків з іншою людиною — давати пораду в такому випадку безглуздо. Як вже сказано в тексті, всі люди різні. Як можна радити щось для когось, кого ти не знаєш настільки, щоби розбиратися в його коханні?
Є люди, які бояться серйозних питань «в лоб», хтось ненавидить компліменти (уявляєте? є й такі), а хтось «кохає сьогоднішнім днем», без планів і цілей на майбутнє.
Alinka Skrypynets
З приводу твердженн «Я – жінка. Хто, як не жінка краще розуміється на коханні?» — розумітися на коханні, це не значить знати все про нього. Всі ми, як сліпі вівці, у коханні. Кожна людина неповторна і дуже складна, зрозуміти і розібратися у кожному вкрай важко. Та що казати, ми самі себе не знаємо до кінця, тому немає єдиної формули кохання, у кожного свій підхід.
Діонісія, я з Вами цілком погоджуюсь щодо того, що одна людина не любить питання «в люб», інша не люблить сюсюкатися і т.д. Але я переконана в тому, що ВСІМ людям треба навчитися спілкуватися і ГОВОРИТИ один з одним, щоб розуміти, що подобається, а що ні, чого хочеться. Більшість людей просто не говорить про свої бажання, а потім скаржаться на свою половинку, що він (вона) чогось не робить чи не відповідає чиємусь ідеалу. У більшості випадків сімейних пар розлучення відбувалися через те, що роками у чоловіка і дружини накопичувалося непорозуміння, біль, образи, які вони виплескували з такою силою, що потім нічого вже не зліпити і не змінити. Тому всі питання, які у нас виникають, на яких ми не маємо відповіді, краще задавати відразу і в той же момент разом вирішувати проблему чи ситуацію. Я це мала на увазі.
Елена Огородова
«Вчіться любити через повагу, турботу, ніжність – тоді з часом прийде і пристрасть та закоханість. Створюйте пристрасть і шаленство самі.» — ужОс))) говорю, как сильно взрослая тётенька))))) У Григория Остера есть книга «Вредные советы» — это туда))))
Галина Маслак
Как сильно взрослая тётенька, расскажите мне, почему же ужОс? Очень уж интересно услышать Ваше мнение.
Елена Огородова
Прочитав заголовок «Як не опинитися біля розбитого корита?» сначала было подумала, что речь будет идти о каких-то банковских вкладах или что-то типа того. Уж больно рациональный подход к таким иррациональным материям)))
А фразу :«Вчіться любити через повагу, турботу, ніжність – тоді з часом прийде і пристрасть та закоханість» — могла сказать, к примеру, сотрудница ЗАГСа той школьнице-чеченке, которую насильно выдали замуж за старого начальника милиции в Чечне( топ-новость в России)
«Створюйте пристрасть і шаленство самі» — это как? заняться самонавееванием? Я — за искренность чувств, а не симуляцию. Либо у тебя есть «пристрасть и шаленство» к человеку, либо её нет.

И вообще, «пристрасть и шаленство» относятся к влюблённости, когда от буйства гормонов «сносит крышу», человек становится не совсем адекватным и объяснить его поведение с рациональной точки зрения не может, настоящая любовь — уже следующий этап.
Повеселили вопросы:
«1.За що, на твою думку, ти покохав цю дівчину?» — да не за что! Разве влюбляются за что-то?
«2.Що вона тобі давала такого, що ти не розійшовся з нею відразу після того, як дізнався, що вона тебе ні в що не ставить і не вважає своїм хлопцем.» — да ничего не давала, просто необъяснимая привязанность (окситоцина много выработалось)))))) Остальные вопросы можно объединить в один: «была ли она тебе нянькой?» — а что, должна?)))))

Вообще, в жизни иногда нужно задвигать своё «рацио» и давать разрядку «эмоцио», ведь эмоции — это та краска, которая расцвечивает скучный холодный прагматизм.
Галина Маслак
Как мастер совершать глупости из-за эмоций, могу сказать, что скучный холодный прагматизм помог бы избежать множество проблем. Хотя со всем вышесказанным согласна. Но мне любопытно, как всё сложится в жизни у автора, и сумеет ли она сама следовать своим же советам. Мне они напомнили об антиутопии «Делириум» Оливер Лорэн. А ещё любопытно, как долго можно быть с кем-то лишь потому, что тебе кажется, будто этот человек тебе больше всего подходит (с рациональной точки зрения), не испытывая истинной любви и страсти?

-Но что они сделали?
-Они действовали нелогическим образом. 
-Во внешнем мире это не преступление?
Останній раз відредаговано
Alinka Skrypynets
Галина, відверто кажучи, якщо б ми з Вами познайомилися, ви б, мабуть, дуже здивувалися, бо я надзвичайно емоційна людина і в своєму житті керуюся у більшості випадків емоціями, що не так і гарно. Але раціо завжди має бути присутнім. Всі ми люди і всі ми помиляємося. У цій статті я просто висловила свою думку, це зовсім не означає, що я така вже прагматична і ще щось. Я бажаю щастя кожному і просто хочу і люблю допомагати іншим, якщо чимось можу. Якщо я не права у своїх судженнях — буває! :)
Галина Маслак
То Ви друзям радите одне, а самі робите зовсім інакше? У мене тепер з самого ранку когнітивний дисонанс.
Alinka Skrypynets
Я не психолог, тим не менш, до мене мої друзі прислухаються, бо кажу від чистого серця, що думаю. У стосунках з коханим я керуюся емоціями, але на всі питання, які я ставила, я знайшла відповіді і знаю відповіді. Я задавала схожі питання своїй половинці у свій час, може пощастило, може так треба було, але отримувала на них відповіді. Емоції легко можуть зруйнувати ваше щастя.
Alinka Skrypynets
Олено, більшість людей вже до 25 років, як правило, переживають перше кохання, якусь закоханість, після якої зносить кришу, під час якої робив шалені поступки, але в результаті все закінчилося розбитим серцем. Відчути те відчуття знову (як в фільмі «3 метра над уровнем неба») майже нереально або дуже важко. Часо трапляється хороша людина, вона і вихована і добра, і буде гарним батьком чи матір'ю, але ну немає пристрасті, немає того сильного почуття, яке ти колись відчув. Саме тоді, коли знаходиш хорошу людину, з якою у тебе сходяться цілі, цінності, схожі бачення, якою має бути сім'я, як треба виховувати дітей, хто за що має відповідати тощо, то те, чого вам не вистачає в цій людині (у кожного якихось якостей не вистачає, які треба виховувати в собі, винаходити), то треба спробувати самому додавати це. Наприклад, хочеш, щоб твоя дівчина була менш серйозною, а більш грайливою, пристрасною, щоб з нею можна було погратися, подурачитися, — то ставай сам таким, грайся з нею, будь пристрасним і непередбачуваним. Звичайно, повністю змінити себе не можна, але заради когось треба ставати більш гнучким і змінюватися. Існує 3 види кохання «Кохання-пристрасть», «Кохання-дружба» і «Кохання-прив'язаність». «Кохання — пристрасть» — базується тільки на фізичному потязі до протилежної статі; це романтичне почуття, вони настільки сильні і забирають так багато енергії, що людина фізично може лише 1-2 рази мати такі почуття. «Кохання-дружба» — це та повага, турбота і ніжність, які зв'язують двох людей. Якщо пристрасть згасла, то людей об'єднує таке кохання, або якщо кохання-пристрасть не настала відразу, то можна з коханні-дружби виплекати кохання-пристрасть (але-не факт!).Кохання-прив'язаність — те, без чого не можливі довготривалі стосунки, сім'я. Найкраще — це поєднання всіх 3 видів кохання, це — найглибші почуття між чоловіком і жінкою.
Останнє: ви говорите, що хіба закохуються ЗА ЩОСЬ? Звичайно. Коли вперше знайомитеся з людиною і тільки починає її розгадувати, ви ж не закохуєтеся «з бухти в барахти», ви дізнаєтеся про її захоплення, про риси характеру. про виховання та цінності — це вже потім у вас виникає якесь почуття, це важко описати — кохання. Але воно ж виникає на основі інформації і її співставленню з тим, що співпадає з Вами.
А в моїх питаннях нічого жахливого немає. Кожна людина щось має давати іншій- в цьому жодного прагматизму. Кожна людина має доповнювати іншу чимось своїм, вчити тому, в чому він розбирається краще, а не бездарно співіснувати, як ті рослини.
Галина Маслак
Кожна людина щось має давати іншій- в цьому жодного прагматизму.

І знову ж таки я не згодна. Суть любові якраз і є в тому, щоб не лише брати, а впершу чергу давати. Просто так. Нічого не чекаючи натомість.

А щодо першого кохання і розбитих сердець до 25 років? Пффф у 8 класі, у 10 класі, у 17 років, у 18, у 20… І кожного разу я думала, що це прям трагедія мого життя.
Alinka Skrypynets
Щодо давати- так, в цьому людина отримує більше задоволення, аніж коли щось отримує. Але як би то не було, якщо ви будете постійно щось віддавати людині, яку безмежно кохаєте, а вона вам нічого — то яке ж це кохання??І чи будете ви від цього щасливі?? Хоча часто і таке буває.
Щодо типу розбитих сердець у 8му, 10му класі і т.д., чесно кажучи, Ви мені, Галино дуже нагадуєте одну мою однокурсницю, і по тому, як ви пишете, і по Вашій натурі. Ви дуже легко закохуєтеся у кожного хлопця, але все одно, навряд чи у Вас будуть до кожного одинакової сили почуття, що ви не уявляєте свого життя без цієї людини і готові зробити для нього все.
Галина Маслак
Не в кожного, а в найкращих (так мені здається спершу), але вони все одно потім виявляються негідниками)

А з деякого часу я можу уявити своє життя без кого завгодно. Бо я в себе одна, і життя в мене одне.
Alinka Skrypynets
А ще, дівчата, насправді, я дуже рада, що Ви завели таку дискусію навколо моєї статті. Я це передбачила заздалегідь. Коли я її писала, вирішила, хай що буде, а я її маю викласти. Я знала, що знайдуться критики і що багато читачів зі мною не погодяться. Але це класно! ;0
Таміла Кошман
А мене потішила стаття)
Ви висловила власну точку зору і тут немає нічого поганого.
Кохання — річ дуже-дуже особиста, бо в кожного воно трактується по своєму.
І якщо в когось це «жити разом і померти в один день», то для когось іншого може бути з точністю навпаки)
Alinka Skrypynets
Таміло, дуже дякую.
Alona Sazanova
Як на мене в тексті забагато кліше і стереотипів. Нагадує статтю з жіночого журналу, що треба робити і як в стосунках, щоб бути щасливим. Занадто штучно, бо в коханні немає ніяких правил. Це не фізика і не психологія, це про інше. Тільки не ображайтесь, але складається враження, що ви намагаєтесь «умнічати» перед своїм другом, ніби самостверджуєтесь, не маючи великого досвіду в стосунках. Та і при чім тут досвід, чи вік? Прочитайте книжку — біографічний роман В.Врублевської «Шарітка з Рунгу» — про життя і кохання нашої відомої буковинки О.Кобилянської. Геніальна письменниця, селф мейд вумен, як би зараз сказали, і така нещаслива в коханні. Що їй завадило бути щасливою. Кохання — це не як на базарі, ти -мені, а я — тобі. Це про інше ))))
Alinka Skrypynets
Звичайно, кохання — це віддаватися всім підряд хлопцям, як робить більшість дівчат, що зовсім не мають ніякої цінності — тому що керуєшся емоціями. Чекати роками, пока тобі зроблять пропозицію і зрештою бути покинутою… Що Ви розумієте під словом коханням? Скількох ви хлопців кохали? Своєму чоловіку, напевно теж скажете :«Ти знаєш, я одинаково кожного кохала до тебе, в мене після кожного була така трагедія, розбите серце...». ЧИ він, ваш майбутній чоловік юуде особливим?
Хіба це кохання? Я кажу про відповідальність у стосунках. Я кажу про те, що крім керування емоціями, просто задавати питання і ставити цілі у тих стосунках. Емоції і «жити лиш одним днем» розраховано на короткочасні відносини. Так ви тупо тратите свій час, який дорогоцінний. Чому більшість жінок роками живуть з чоловіками, яким вони не потрібні, на яких чоловікам байдуже?! І тут не справа, що я «умнічаю», повірте. В статті я намагалася дати поради. Не подобається — не прислухайтеся. Ваше життя!
Галина Маслак
Точно, «віддаватися всім підряд хлопцям». Як же я могла забути про цей факт з моєї біографії? З 8 класу почала. Ох уж ці емоції.
Таміла Кошман
Мені здається, Що Аліна мала на увазі під виразом «віддаватись всім підряд хлопцям» — говорити про всіх чоловіків, з якими зустрічалась, що то було «кохання всього мого життя». Не може бути так, що до кожного були абсолютно однакові почуття. Я щиро вірю, що справжнє кохання буває лише один раз, а все інше — симпатія, закоханість, пристрасть чи прив'язаність.
А взагалі, навіщо критикувати чи висловлювати своє невдоволення з приводу такої теми? Дівчина просто написала блог, а тут вже розвели базар. Таке враження, що всі експерти по сімейному життю зібрались.
Нікого не хотіла образити, якщо що.
Alona Sazanova
Наскільки я щось петраю в коханні і в чоловіках ))), то чоловіки не надто полюбляють ділитися своїми переживаннями з приводу стосунків, якщо ваш друг це зробив, отже він вам довіряв. Навряд чи йому б сподобалось, що його інтимні переживання обсмоктують якісь «тьотки» в неті, не дивлячись на те, що ми всі з ним незнайомі. Як мінімум це називається «самостверджуватись» ( типу я тут така розумна, а ти так по-дурному вляпався), а як максимум — друзі так не поводяться. Та хто я вам така, щоб вас повчати ))). Ви писали начебто про кохання, а давали поради — знайди ту з якою тобі буде зручно.Ще й назва блогу відповідна. Знаю таких, що одружились з розрахунку, бо з людиною комфортно, мають дітей, а тепер зраджують своїх половинок — бо їх єднає почуття обов«язку і звичка, а не любов. Можна мати з людиною спільні інтереси, рівень освіти, соціальний і матеріальний статус і ще багато чого, але розумієш кохання нема, максимум можна бути друзями, або варіант зради і брехні (((. Тому то я вам порадила почитати книжку Врублевської, бо ваш блог не про любов, а проте ЯК ЗБУДУВАТИ ТАКІ СТОСУНКИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАТИ. В коханні ніхто таких гарантій дати не може, як і взагалі в житті.)))Про кохання сказано, заспівано, написано, знято стільки, а все одно нічого не зрозуміло. Бо це ірраціональне, а не раціональне почуття. Уявляю як би розвивалась історія кохання між Лесею Українкою і С.Мержинським у вашій інтерпретації. Леся: „Нє не потрібен мені цей лузер, повний безперспективняк — заміж не кличе, а вже пора, а то ще кілька років і ніхто не візьме, ще й хворий на туберкульоз, мені хворий не потрібен, буду тут сидіти за ним дивитись, ще боляку підчеплю“… Любов це не брати, а віддавати, навіть, якщо любов невзаємна. Будуть у вас діти зрозумієте. А поки що ваші тези — це все на рівні підручника „Філософська антропологія“, в мене на полиці лежить ( там теж любов-пристрасть, люобов-дружба, там ще люобов-співтворчість ))) і т.д.). Повірте це все теорія, а в житті немає готових рецептів на всі випадки. Ваш текст — це поради людини, „яка так би мовити навчає інших китайської мови, опанувавши лише самовчитель“. Мій і всі коменти попередніх дописувачок лише про те, що ви взялися висвітлювати тему, на якій дуже погано знаєтесь і даєте поради людині, маючи не набагато більше досвіду, ніж він. Тому то текст виглядає штучно і несмачно. Нічого особистого, Аліно. Почитайте блог приміром Г.Маслак, у неї чудово виходить про почуття писати ))) А стільки коментів, бо тема завжди актуальна )))
Галина Маслак
Несподівано) Дякую.
А з Вашим коментарем повністю згодна. Одна справа — будувати «правильні стосунки», зовсім інша — кохати.

А щодо того, що «розвели базар»: якщо хтось не бажає знати реакцію читачів, то там же є опція «заборонити коментування».
Alona Sazanova
P.S. І раз я вже тут так «розумнічалась», то скажу вам ніколи не розповідайте коханому про своїх колишніх і про свої почуття, бо чоловічих ревнощів і чоловічого «собственнєчєства» ніхто не відміняв. Тим паче, що душа не те місце, де варто влаштовувати стрептиз, навіть душевний, і ділитися усім теж не варто, тому що чоловіки багато чого сприймають зовсім інакше ніж ми. Ми з ними з різних планет, чоловік вам ніколи не буде «подружкою», з якою можна поговорити обо всем на свете
Alinka Skrypynets
Alona, а з чого це ви тут почали виражати свою думку, думаєте вона у вас остання істина? Звідки ви знаєте, який в мене досвід? МИ-знайомі? Ви говорите про підручники багато, бо напевно ще студентка, та ще й курсу 3-4 в кращому випадку? У такому віці якраз керуються джерелами знань, які Ви вказали. Я написала статтю «несмачно»? — БРЕХНЯ!
У своїх статтях, блогах ви не керуєтеся стереотипами та кліше, не виражаєте своєї думки чи, може, ще скажете, що ви експерт у якомусь питанні??? Тож не треба тут «умнічати». Якби я погано написала статтю — то ніхто б її не прочитав до кінця.
Вам не сподобалися мої думки? То нормальне явище.
Наводите приклади кохання з книжок, про туберкульоз та інше… Це ж зовсім не відповідає тому, що хочете доказати мені. От якраз кохати туберкульозника чи коли у твоєї коханої біда трапилася і підтримувати його весь час, піклуватися і любити, не зважаючи ні на що — це вже прояв глибшої любові, а не якогось розрахунку.
Тож на цьому поставимо крапку!
Alona Sazanova
Набір кліше:
1. Я – жінка. Хто, як не жінка краще розуміється на коханні? ( Суб"єктивна думка, є чимало жінок, що цікавляться грошима, кар"єрою, самими собою і т.д, а чоловіки — часто інструмент, якщо вона молода і приваблива)
2.Українські дівчата – найгарніші у світі. У цьому немає жодних сумнівів. Крім того, вони дуже сильні характером… але чутливі, ніжні та палкі. ( Краса не залежить від національності, як і характер).
3. З початком зустрічання із дівчиною чи хлопцем, починайте ГОВОРИТИ з нею (ним), про те, що для вас важливо, чого ви чекаєте, яку сім’ю плануєте створити, які обов’язки будуть у кожного, ЩО ВАМ ПОТРІБНО. ( Права і обов«язки — це з категорії шлюбного контракту, є ще в договорах права і обов»язки сторін ))), з обов«язками буває проблематично, часто жінки не можуть добитись від своїх колишніх аліментів на дітей, хоча згідно закону — мають платити і навіть виконавча служба не завжди може допомогти (((, не кожен чоловік через кілька місяців стосунків готовий почути про обов»язки і шлюб — частина тут же накиває п«ятами, хіба що дуже закоханий чи слабкохарактерний або „дозрів“ до шлюбу ).
4.Вчіться любити через повагу, турботу, ніжність – тоді з часом прийде і пристрасть та закоханість. Створюйте пристрасть і шаленство самі. ( Це як? Або є пристрасть, або немає. Пристрасть і закоханість, що прийде — це не кохання — ви самі собі суперечите. І т.д.
З приводу Лесі Українки — я навела відомий хрестоматійний приклад, щоб довго не пояснювати ( думала, що ви знаєте). Леся любила Мержинського, а він її — ні. Вона навіть освідчувалась йому. А він кохав іншу. А коли він помирав від туберкульозу, вона була поруч, гляділа за ним, а він говорив про іншу, свою кохану. Завдяки цій сторі Лесею було написано чимало віршів, зокрема відомий „Твої листи завжди пахнуть зов’ялими трояндами“. Чи доречно з приводу такої постаті, як Леся Українка оперувати поняттями на кшталт: люби себе, а що тобі він тобі може дати у стосункахі т.д.?
В своїй темі ви зачепили кілька питань: любов, стосунки, шлюб, а це не завжди одне і теж. Тобто одне не завжди перетікає в інше.
З приводу „Філософської антропології“ — це сарказм. Це я так пожартувала, а ви не зрозуміли. Ви дуже по-книжному висловлюєтесь, слова не від серця, досвіду йдуть, а з книжок.
Ви роздаєте поради людям, які у ВКурсі значно довше за вас ( Галина, Олена ), старші за віком і заслужили свій рейтинг і авторитет своїми текстами. Так всіх шанувальників втратите, ви ж хочете, щоб вас читали і не тільки критикували, але й підтримували.
ВКурсі не ваша приватна власність — у нас свобода слова — правила однакові для всіх, можете заборонити коментування.
Ви ж так любите повчати інших, поради давати, чому ж так гостро на критику реагуєте?
Стосунки, кохання і т.д. — не банківський вклад, який можна застрахувати, от приміром наші батьки зберігали за СРСР гроші в банках, а потім влада помінялась — і гроші „щезли як із білих яблунь дим“, що вже про стосунки говорити.
Хочете писати хороші тексти — будьте готові до критики. Нічого талановитого не народжується на порожньому місці. Не мала наміру вас ображати.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте